Stacyjkowo Stack Track. Zestawy Stacyjkowo to świetny pomysł na rozpoczęcie przygody z bohaterami serii. Z drugiej strony powinny spodobać się także tym dzieciom, które kreskówki nie oglądają, gdyż każdy tor daje wiele możliwości zabawy. Gotowe zestawy zawsze zawierają zarówno tory, akcesoria, jak i jedną kolejkę, dlatego od razu po montażu można przystąpić do zabawy. Składanie torów jest bardzo proste i intuicyjne. Lekturę instrukcji w zasadzie możemy sobie podarować.
Ciekawą opcją jest podanie w formie rysunkowej kilku wariantów złożenia torów. Ta mnogość możliwości sprawia, że mały konstruktor może dać upust swojej kreatywności. Jakość torów i akcesoriów oceniam bardzo wysoko. Mieszanka plastiku, z których je wykonano, jest miękka i giętka, ale jednocześnie bardzo trwała. Zastosowane kolory pozostają żywe i cieszą oko. Zaczepy między torami działają bez zarzutu. Co warto podkreślić, wszystkie zestawy Stacyjkowo Stack Track (bez napędu) można łączyć. Każdy pasuje do innych, więc kupując zestaw nie trzeba się zastanawiać nad jego kompatybilnością (problem ten występuje w przypadku zabawek z serii Tomek i przyjaciele, gdzie tory bez napędu często nie łączą się ze sobą, a te z napędem występują w dwóch wariantach i wymagają przejściówek). Oryginalne zabawki inspirowane serialem Stacyjkowo charakteryzują się one żywą kolorystyką, precyzyjnym wykonaniem, dobrym odwzorowaniem postaci i miejsc z bajki, a przede wszystkim bezpieczeństwem i trwałością.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaCo pomoże w ćwiczeniach ruchów rączek? Mata edukacyjna. To zwykle jedna z pierwszych zabawek niemowlęcia. Uczy dziecko ogólnego ruchu rączkami i nóżkami, rozwijając również umiejętność chwytania. Do maty najczęściej przymocowane są łuki z różnymi zabawkami, które oddziałują na zmysły niemowlęcia, a także zachęcają je do sięgania po przedmioty, podnoszenia głowy, a w końcu do siadania. Mata edukacyjna powinna być na tyle duża, by maluszek mógł się na niej swobodnie poruszać, obracać, przekręcać. Po pewnym czasie zauważymy, że maluch zaczyna wyciągać rączki w kierunku wiszących przedmiotów, a następnie je chwyta. Początkowo jego ruchy są bardzo niezgrabne, jednak po kilku próbach będzie mu to wychodzić coraz lepiej. Z każdym kolejnym dniem ruchy bobasa będą coraz bardziej precyzyjne, a maluch będzie coraz lepiej i spokojniej chwytał zawieszone pluszaki. Czasami zauważymy, ze bobas potrafi leżeć przez kilka minut z podniesioną do góry rączką, aby w końcu złapać to, co sobie zaplanował. |
Grzechotka motylek |
Przyjaciele z magnesikami |
Zawieszka Ptaszek Paw LC27013 |