LEGO City, Przystanek autobusowy, 60154 Wskakuj do środka — w autobusie LEGO City dojedziesz tam, gdzie zechcesz!
Wskakuj na rower i jedź na przystanek autobusowy. Zostaw rower przy stojaku i podejdź do kiosku, by kupić zimny napój i coś do czytania. Gdy przyjedzie autobus, możesz załadować rower na bagażnik, poczekać aż wszyscy wsiądą i też zająć miejsce w środku. Pomóż osobie na wózku wysiąść z autobusu na swoim przystanku, a potem zdejmij rower i ruszaj w dalszą drogę. Przystanek autobusowy z serii LEGO City to świetny sposób na podróżowanie po mieście.
Cechy zestawu:
W zestawie sześć minifigurek: dwoje pasażerów autobusu, kierowca autobusu, sprzedawca w kiosku, kupujący gazetę oraz pasażer na wózku inwalidzkim, a także figurka psa.
Autobus miejski ma otwierane drzwi boczne i przednie, bagażnik na dwa rowery z tyłu oraz miejsce w środku dla czterech minifigurek, w tym jednej na wózku inwalidzkim.
Zestaw zawiera też przystanek autobusowy z wiatą, stojakiem na rowery, koszem na śmieci i rampą dla wózka inwalidzkiego, kiosk z otwartą ladą i miejscem na minifigurkę w środku oraz lampę uliczną do zbudowania.
Podejdź do kiosku i kup gazetę albo zimny napój.
Zostaw rower przy stojaku i poczekaj na przystanku, aż nadjedzie autobus.
Przepchnij wózek inwalidzki po rampie do środka autobusu.
Akcesoria: walizka, owoc, dwa napoje, trzy płytki z wydrukowaną gazetą i wózek inwalidzki do zbudowania.
Autobus miejski ma ok. 7 cm wysokości, 23 cm długości i 5 cm szerokości.
Przystanek autobusowy ma ok. 7 cm wysokości, 8 cm szerokości i 8 cm głębokości.
Kiosk z lampą uliczną ma ok. 13 cm wysokości, 3 cm szerokości i 8 cm głębokości.
Wybierz zabawki odpowiednie dla dzieckaSiedząc w chodziku, maluch owszem, porusza się, ale nie ma to nic wspólnego z chodzeniem. Dziecko ćwiczy jedynie mięśnie nóg, a to w przypadku nauki chodzenia za mało. Często odpycha się obiema nóżkami na raz zamiast naprzemiennie, uczy się chodzić na paluszkach. Ponadto chodzik nie zawsze utrzymuje plecy w prawidłowej pozycji. Często wymusza postawę pionową, mimo że dziecko nie jest na to jeszcze gotowe. To wszystko w późniejszym czasie może spowodować poważne wady stóp oraz postawy. Wreszcie, gdy po wyjęciu z chodzika maluch próbuje samodzielnie chodzić, okazuje się, że nie potrafi prawidłowo ocenić przestrzeni, odległości czy wysokości, co skutkuje znacznie częstszymi upadkami. U niektórych dzieci pojawia się czasami lęk przed samodzielnym chodzeniem. W konsekwencji, zamiast przyspieszyć rozwój dziecka, chodzik jedynie je opóźnia. Jeśli jednak z jakichś względów zdecydujesz się na zakup chodzika, staraj się ograniczać czas, który maluch w nim spędza. Wybieraj produkty znanych i renomowanych producentów (Chicco, Fisher Price, Tiny Love, Bright Starts, Baby Ono). Zwróć uwagę na to, jaką wytrzymałość ma chodzik (jaka jest maksymalna waga dziecka), czy chodzik posiada specjalne systemy antypoślizgowe, tzw. stopery zabezpieczające dziecko przed upadkiem, oraz solidne oparcie przytrzymujące plecy. Przydatną funkcją jest również możliwość regulacji wysokości siedziska, pozwalająca dostosować chodzik do wzrostu dziecka. |
|
|
|